چرا مردم بیمه عمر نمی‌خرند؟ بیمه1

چرا مردم بیمه عمر نمی‌خرند؟

یک بیمه‌نامه عمر با حق بیمه‌ای مناسب به شما پیشنهاد شده است. آیا می‌پذیرید؟ باید فکر کنید؟ جداً؟

درنگ نکنید. حتما بپذیرید.

درون ما، علاقمندی زیادی نسبت به بیمه عمر وجود ندارد و بالطبع ما هم از مزایایش بهره‌مند نمی‌شویم. سایر بیمه‌نامه‌ها مانند بیمه‌های اتوموبیل و درمان در زمان نیاز، به ما کمک می‌کنند یا شاید فکر می‌کنیم که خیلی جوان و سرزنده هستیم و به بیمه عمر نیاز نداریم. خوب، دوستان من، داریم اشتباه می‌کنیم. بعد از اینکه مطلب را خواندیم نظر ما اصلاح خواهد شد.

بیمه عمر علاوه بر اینکه یک سرمایه‌گذاری است، خانواده ما را در برابر تجربیات ناجوری همچون مرگ و از کارافتادگی دائمی، بیمه می‌کند. پس چند فایده برای بیمه عمر می‌توانیم برشماریم. اول اینکه زندگی خانواده ما را در برابر تجربیات ناجور بیمه می‌کند. همزمان برای بازنشستگی ما اندوخته‌ای می‌شود و برای سرمایه‌گذاری نیز فرصتی محسوب می‌شود که بستگی دارد به بیمه‌نامه‌ای که انتخاب می‌کنیم.

هیچ دلیلی وجود ندارد که ما از بیمه عمر دوری کنیم. اما حالا نگاه می‌کنیم به 4 دلیلی که ممکن است در سنگاپور سبب شود مردم بیمه عمر نخرند.

1- گران است

خیلی از ما به خاطر هزینه‌ها ممکن است از خرید بیمه عمر دوری کنیم.

قبول داریم که برخی از بیمه‌نامه‌ها خیلی گران هستند ولی با مقداری جستجو و کند و کاو می‌توانیم

بیمه موردنظرمان را پیدا کنیم که وقتی ماهانه حق بیمه‌هایش پرداخت شوند متحمل فشار نمی‌شویم.

2- سایر سرمایه‌گذاری‌ها سود بیشتری به همراه دارند

آیا علاقمند هستیم که در سایر بازارها مثل بورس و اوراق قرضه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری حضور داشته باشیم؟ شاید به نظر ما خرید بیمه عمر اصلا یک ابزار پس‌اندازی محسوب نمی‌شود.

قبول بکنیم یا نکنیم، بیمه عمر هم بازده دارد و هم سایه‌بانی برای زندگی ماست. شاید فکر می‌کنیم که سپرده بانکی ما یا اجاره‌ای که می‌گیریم، در نبود ما کمکی به خانواده‌مان خواهند کرد؟ دقیقاً. نخواهند کرد.

3- بازده سرمایه‌گذاری در بیمه عمر ملموس و مشهود نیست

شاید پولمان را در سپرده بانکی یا بازارهای سهام برده باشیم که عملکردها را می‌توانیم در این سرمایه‌گذاری‌ها مشاهده کنیم و رشدشان را در فواصل مختلف نظاره‌گر باشیم. اما بازده ناشی از بیمه عمر سریعاً قابل مشاهده نیست ولی این موضوع نمی‌تواند سبب شود که از داشتن یک محصول بیمه عمری بازداشته شویم، چون همیشه می‌توانیم از طریق سایت شرکتِ مربوطه، سرمایه تشکیل شده را ارزیابی ‌کنیم. فقط باید توجه کنیم که شرکت مربوطه یک روند شفاف برای اعلام سود داشته باشد و بعداً برویم و بیمه‌نامه دلخواهمان را تهیه کنیم.

4- نمی‌فهمندش

خیلی از ما شاید فکر می‌کنیم که فهم بیمه عمر خیلی مشکل است. شاید ندانیم چطوری کار می‌کند و شاید شرایطش خیلی گیج‌کننده است. قبول داریم که بیمه عمر در ابتدا پیچیده به نظر می‌رسد، اما وقتی که با صبوری شرایط بیمه‌نامه‌های مختلف را خواندیم، یا از یک مشاور دانا پرسیدیم، می‌توانیم مورد مناسب‌مان را پیدا کنیم.

آیا واقعا به دلایل فوق می‌خواهیم بیمه عمر نداشته باشیم؟ وقتش شده که این دیدگاه را اصلاح کنیم و یک بیمه‌نامه اطمینان‌بخش تهیه کنیم. با توجه به نیازها و اهدافی که داریم حتما یک مورد مناسب پیدا خواهیم کرد یا حداقل بتوانیم برای آینده عزیزان خود سایه‌بانی باشیم.